Zadzwoń, wypełnij
formularz kontaktowy
lub napisz do nas

505 450 918


Michelin Energy Saver 195/55 R 15 85 H

Michelin Energy Saver 195/55 R 15 85 H Klikniij zdjęcie by powiększyć
Kategoria:opony-osobowe
Sezon:letnie
Producent:Michelin
Rozmiar:195/55 R15
Indeks prędkości:
H -do 210 km/h

Indeks nośności:
85

Uwagi:Green- Ekologiczna


Dostępny: Tak
Czas oczekiwania: 2-7 dni
Cena: 439.00 złSztuk:
Zapytaj o dostępność


Michelin Energy Saver - Szczecin      Michelin Energy Saver - SzczecinPrzeznaczona do samochodów miejskich, minivanów i sedanów.


Michelin Energy Saver to opony letnie klasy Premium (wysokiej). Opona charakteryzuje się dużymi przebiegami i lepszą przyczepnością na mokrej nawierzchni, a zatem poprawą bezpieczeństwa jazdy. Nowość koncernu Michelin, opona Energy Saver wpisuje się znakomicie w najnowsze trendy w produkcji opon. Firma Michelin stawia przede wszystkim na oszczędność paliwa i troskę o środowisko naturalne. Opór toczenia pochłania 20% paliwa spalanego przez pojazd a dzięki jego zredukowaniu znacznie spada emisja CO2 do atmosfery. Mieszankę wyprodukowano bez udziału olejów aromatycznych zgodnie z dyrektywą EWG mającą obowiązywać od 1 stycznia 2010 r. Dzięki nowemu składnikowi Durable Security Compound, sztywność bieżnika pozostaje niezmieniona przez cały okres użytkowania opony, co gwarantuje dużo bardziej skuteczne hamowanie (patent Michelin). Nowy proces produkcji mieszanki gumy na bazie krzemionki i wzbogaconej DSC skutkuje lepszymi osiągami bieżnika w porównaniu do opon produkowanych tradycyjnymi metodami.


Cechy opony: -Dużo lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni, a zatem  poprawa bezpieczeństwa jazdy. Dzięki zastosowaniu licznych nacięć zredukowano również poziom hałasu. Oszczędność paliwa. Asymetryczny bieżnik, którego budowa różni się w zależności od rozmiaru. Dużo bardziej skuteczne hamowanie. Sztywność bieżnika pozostaje niezmieniona przez cały okres użytkowania opony.


Źródło: Materiały Producenta


Michelin Energy Saver posiada asymetryczny bieżnik, którego budowa różni się w zależności od rozmiaru. W wersji 14 calowej znalazło się jedno żebro centralne i dwa kanały wzdłużne, natomiast w wersjach powyżej 15 cali są już dwa żebra i trzy kanały. Owe odmienności konstrukcyjne są uzasadniane koniecznością zoptymalizowania powierzchni styku opony z nawierzchnią.


Na Państwa życzenie dostarczymy każdy rodzaj ,model i rozmiar opony.